Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się


Autyzm u dzieci

Witamy na wiki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Spis treści

Aktualności

Brak

Opis

Krótki opis przedmiotu, w odróżnieniu od opinii powinien być pozbawiony subiektywnych ocen

(za USOSweb)

Wykład:
Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia związane z symptomami, etiologią, diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń autystycznych u dzieci. Omawiane są kryteria diagnostyczne wg ICD-10 oraz DSM-IV-TR, informacje nt użytecznych metod i narzędzi diagnostycznych. Przedstawiane są różne metody terapii: oparte na modyfikacji zachowania, terapia Opcji, metoda holdingu, formy terapii niedyrektywnej i inne. Część zajęć powięcona jest problemom rodziny z dzieckiem z autyzmem oraz roli profesjonalistów pracujących z tymi dziećmi.


Materiały

Jeśli posiadasz materiały, które chcesz udostępnić innym studentom, umieść je poniżej korzystając z aktualnych linków, lub stwórz nowe, jeśli Ci się te nie spodobają. Tu umieść np. notatki z ćwiczeń albo inne przydatne opracowania. Pamiętaj, że możesz nowe strony tworzyć jako podstrony Algologia, czyli nadawać im nazwy ,,Algologia/Nowa strona". Pamiętaj o możliwości umieszczania plików oraz chronienia plików hasłem czy ograniczenia dostępu tylko dla osób z UW.

Handbook of Autism and Pervasive Developmental Disorders, volume 1: http://books.google.pl/books?id=r6z7CT5v8L4C&printsec=frontcover&dq=Volkmar&hl=pl&ei=OdKSTcPLIpDWsgbXj92lBw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CCkQ6AEwAA#v=onepage&q&f=true


Opinie, wrażenia, komentarze

Na podanej stronie prosimy zamieszczać opinie dotyczące przedmiotu, z myślą o studentach, którzy kiedyś ten przedmiot będą robili i o wykładowcy, który w ten sposób dostanie informację zwrotną o swoim przedmiocie. Absolutnie zakazuje się jakichkolwiek osobistych ataków w wyrażanych opiniach.

Opinie ← na tej podstronie umieść swoje opinie o przedmiocie, przemyślenia, co chciałbyś przekazać innym studentom, którzy będą chodzili na ten przedmiot


Linki

osobiste