Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się


Filozofia społeczna

Witamy na wiki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego


Spis treści

Aktualności

Brak

Opis

Krótki opis przedmiotu, w odróżnieniu od opinii powinien być pozbawiony subiektywnych ocen

(za USOSweb) Celem wykładu jest systematyczno-historyczna (w skrócie: od Platona i Arystotelesa poprzez Hegla i Marksa do Arendt, i Foucaulta) prezentacja dwóch podstawowych kręgów problemowych teorii społecznych. Pierwszy dotyczy ontologii i fenomenologii życia społecznego. Drugi natomiast - epistemologicznych zagadnień teorii społecznych w kontekście relacji między filozofią a naukami społecznymi.

Materiały

Jeśli posiadasz materiały, które chcesz udostępnić innym studentom, umieść je poniżej korzystając z aktualnych linków, lub stwórz nowe, jeśli Ci się te nie spodobają. Tu umieść np. notatki z ćwiczeń albo inne przydatne opracowania. Pamiętaj, że możesz nowe strony tworzyć jako podstrony Filozofia społeczna, czyli nadawać im nazwy ,,Filozofia społeczna/Nowa strona". Pamiętaj o możliwości umieszczania plików oraz chronienia plików hasłem i ograniczenia dostępu tylko dla osób z UW.

Opinie, wrażenia, komentarze

Na podanej stronie prosimy zamieszczać opinie dotyczące przedmiotu, z myślą o studentach, którzy kiedyś ten przedmiot będą robili i o wykładowcy, który w ten sposób dostanie informację zwrotną o swoim przedmiocie. Absolutnie zakazuje się jakichkolwiek osobistych ataków w wyrażanych opiniach.

Opinie ← na tej podstronie umieść swoje opinie o przedmiocie, przemyślenia, co chciałbyś przekazać innym studentom, którzy będą chodzili na ten przedmiot

Linki

osobiste