Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się


Początki kultury masowej - przełom XIX i XX wieku

Witamy na wiki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego


Spis treści

Aktualności

Brak

Opis

Krótki opis przedmiotu, w odróżnieniu od opinii powinien być pozbawiony subiektywnych ocen

(za USOSweb) Temat wykładu to przedstawienie początków jednego z najważniejszych zjawisk współczesności - kultury masowej w jej możliwie najliczniejszych aspektach. Po przedyskutowaniu różnych definicji kultury masowej i popularnej, w toku wykładu skupię się na omówieniu różnych form i uwarunkowań kultury popularnej na przełomie XIX i XX wieku - zarówno w formie pisanej, jak i wizualnej, a także audiowizualnej. Wykład obejmie zarówno zagadnienia z historii Polski, jak i powszechnej. Poszczególne zagadnienia będą omawiane w toku kilku wykładów.

Materiały

Jeśli posiadasz materiały, które chcesz udostępnić innym studentom, umieść je poniżej korzystając z aktualnych linków, lub stwórz nowe, jeśli Ci się te nie spodobają. Tu umieść np. notatki z ćwiczeń albo inne przydatne opracowania. Pamiętaj, że możesz nowe strony tworzyć jako podstrony Początki kultury masowej - przełom XIX i XX wieku, czyli nadawać im nazwy ,,Początki kultury masowej - przełom XIX i XX wieku/Nowa strona". Pamiętaj o możliwości umieszczania plików oraz chronienia plików hasłem i ograniczenia dostępu tylko dla osób z UW.

Opinie, wrażenia, komentarze

Na podanej stronie prosimy zamieszczać opinie dotyczące przedmiotu, z myślą o studentach, którzy kiedyś ten przedmiot będą robili i o wykładowcy, który w ten sposób dostanie informację zwrotną o swoim przedmiocie. Absolutnie zakazuje się jakichkolwiek osobistych ataków w wyrażanych opiniach.

Opinie ← na tej podstronie umieść swoje opinie o przedmiocie, przemyślenia, co chciałbyś przekazać innym studentom, którzy będą chodzili na ten przedmiot

Linki

osobiste